Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kaunid küüned

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Hedviga Vei
18.01.2007

Küüned moodustavad küll lausa uskumatult väikese pinna meie välimusest, kuid oma väiksust arvestades saavad nad meeletu tähelepanu osaliseks. Õige ka, sest kaunis maniküür on naise välimuse viimane lihv.

Nii, nagu üldist kehaehitust ei saa inimene muuta, ei saa otseselt muuta ka küüne kuju. Milline on küüs, mis naisterahvale meelehärmi valmistab? Liiga lühike või liiga lai küüneplaat.

Pikkade küünte saavutamiseks on abiks kunstküüned, mille panek on tänapäeval nii lihtsaks tehtud, et ka kodus on võimalik saavutada väga ilus tulemus. Kes sellise tegevusega päris esimest korda kokku puutuvad, võiks maniküüri siiski profi teha usaldada.

Kui sooviks on küüne kuju peenemaks muuta, on abiks oskuslik lakkimine. Nimelt võib küüneservad jätta lakiga katmata ja nii jääb mulje peenemast küünest, kui see tegelikult on.

Küünetugevdajad - kas toimivad?

Paljude naiste probleemiks on haprad küüned, mis teatud pikkuses hakkavad murduma. Seda kurdavad ka need, kes kasutavad regulaarselt küünetugevdajat.

Küünetugevdaja kasutamise juures on oluline, et seda tuleb kasutada teatud perioodi tagant, mitte kogu aeg. Pidevalt kasutades muutuvad küüned liiga kõvaks ja kaotavad elastsuse ning lõpptulemus on sama, mis habraste küünte puhul – need murduvad. Selle vältimiseks tuleks küünetugevdajat kasutada näiteks kolm nädalat ja teha seejärel paus.

Küüsi võib aga järjepidevalt õlitada ning kreemitada. Masseeri küüneõli või kätekreemi küünenaha servadesse vähemalt korra päevas ning tulemuseks on tugevamad küüned.

Küünelaki eemaldamine

Küünelaki eemaldajate valik on lõputu. Enne aga, kui riiulilt ühe ostuks haarad, uuri natuke selle koostist. Atsetooni sisaldavad eemaldajad võivad anda küll kõige kiirema tulemuse, kuid samas kuivatavad küüsi kõige rohkem. Atsetoonivaba eemaldaja on küünesõbralikum ja veel parem valik on geeljad eemaldajad.

Kui sinu jaoks on siiski oluline eelkõige kiirus, vali atsetooniga eemaldaja, mis sisaldab mõnd niisutavat ja rahustavat komponenti  - lavendlit, aloe verat, kummelit vms.

Küünelaki eemaldamiseks on kõige parem kasutada nn vatitikke. Tavalise vatipadjaga eemaldades läheb küünelakk laiali, puutudes ka sõrmenahka, ning eemaldamisprotsess on kokkuvõttes liiga naha- ja küünevaenulik. Vatitikuga saad aga täpsemalt lakki eemaldada, jättes naha ilma liigsest kuivatamisest. Kui lakk on eemaldatud, premeeri  küüsi kas kreemi või õliga.

Kas teadsid?

• Isegi, kui küünelakk on väga hea püsivusega, ei tohi seda liiga pikaks ajaks küünele jätta - nii võivad küüned muutuda hapraks ja kui küünelakk hakkab pragunedes maha kooruma, võib see endaga kaasa viia küüne pealmise kaitsekihi. Eemalda vana lakk ja kanna peale uus vähemalt kord nädalas.
• Kandes pikka aega tumedat küünelakki, võib juhtuda, et küüned muutuvad kollakaks. Aluslakk aitab sellist probleemi vältida.
• Loomulike pikkade küünte saavutamiseks hellita end aeg-ajalt kätemassaažiga. See parandab vereringet, mille tulemusel muutuvad küüned tugevamaks ning kasvavad kiiremini.
• Küünelakki   tuleb peale kanda õhukese kihina. Kui tahad tumedamat tulemust, kanna peale mitu õhukest kihti, mitte üks paks. Paks kiht kuivab kauem ja tuleb kergemini maha.
• On sul juhtunud, et küünelaki kuivades tekivad pinnale väikesed mullid? Selle vältimiseks ära raputa küünelakki enne kasutamist. Samuti põhjustab mulle liiga kiire mitmete värvikihtide pealekandmine. Veendu, et eelmine kiht on kuivanud enne, kui alustad uue panemist.

Loe lisaks: Küüned on tervise peegliks

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Kesklinnas avatakse uus juuksurisalong (1)

Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee