Vaba ruum tantsimiseks

Suurest suvest üleminekul sügisemasesse olemisse kulub kindlasti ära üks soojalt inspireeriv kohtumine. Juba järgmisel neljapäeval, 20. septembril kell 19.00 toimub kohvikus Kuusk Hernesto järjekordne Femme salongiõhtu. Kohtumiste 9. hooaja avakülaliseks on võimsalt väekas Kristina Paśkevicius.

kristinap Vaba ruum tantsimiseks

Foto: Triin Maasik

Tegemist on mitmekülgsete huvidega naisega, kes teostab ennast paralleelselt läbi mitme erineva tegevuse ja rolli. Olles igapäevaselt ruumi looja ja hoidja, tantsija, koreograaf, lavastaja, loodusterapeut ja ökoaktivist, on ta ka pühendunud kolme lapse ema, kes väärtustab naiseks olemist ja ausat ning armastavat kontakti enda ja oma kehaga.

Kuigi Kristina tegevuste sisu ja ulatus on lai, näeb ta selles loomulikku sidusust ja loogikat. Kõik, mis ta oma elus ette võtab, on ühel või teisel moel omavahel põimunud ja toetavas olemises.

Olen ruumi looja ja hoidja. Sellise ruumi, kus saan olla see, kes ma sellel hetkel olen. Mind inspireerib ruum, mis ei suru kokku, vaid avardab, tõstab, innustab – selline turvaline ja hoitud. Mulle väga meeldib viibida ka pimedas ruumis, olgu see siis öö, hirmu, ebamugavuse või haavatavuse ruum. Ka seal on võimalik lõdvestuda, sinna valgust tuua, seal peenelt kuulatada.

Ma olen tantsija. Kui Looja sünnitas selle ilma läbi helide, siis mulle meeldib voolata eluhelide voos. Eluvoos tantsida. Mõnikord soolot, mõnikord duetti, mõnikord grupis. Vahel vabalt, teinekord aga hoopiski etteantud sammude ja koreograafia järgi. Mõnikord tulevad sammud paremini välja, mõnikord mitte. Mulle meeldib tunnetada rütmi – iseenda, teiste ja maailma rütmi. Mulle meeldib, kui minu rütmi märgatakse. Rütm on tukse, see annab kätte lähtepunkti.

Ma olen naine. Kuidas olla täiesti vaba ja kuidas olla täielikult juhitud? Mõlemad olemise viisid on nii mõnusad, magusad, olemuslikud. Kuidas neid kahte omavahel siduda, sünkrooni saada? Olla metsik ja kodustatud, kotkas ja hiireke tantsimas oma eluduetti.

Ma olen Õrnuse usku. Isegi, kui me ei ole harjunud ennast õrnana näitama või pole see popp või normaalne, siis meie kõigi  elus ja olemuses on hetki, olukordi ja kohti, mille puudutamisel meie õrnus õitseb. Ka kõige hullemal küünikul on kindlasti olemas mõni selline koht, mille puudutamisel ta alistub õrnusele. Olgem õrnad kõiges – oma tugevuses, väes, andekuses, edasipüüdlikuses, otsustes, tegutsemistes, suhetes, puhkuses ja armastuses.

Kristina jaoks on kõige olulisem olla õnnelik ja selleks pole tihti vaja midagi muud, kui vaadata elu avarama pilguga. Uudishimuliku ja armastava südamega.

„Minu südame asi on õnnelik olla! Mis mind teeb õnnelikuks? Rahu, ilu, õrnus, koostöö, loomine, oma südame hääle kuulamine, kontakt iseenda ja ümbritsevaga, ühes hingamine teiste inimestega ja loodus. Päris kindlasti teeb mind õnnelikuks tantsimine. Ma elan ja hingan läbi tantsu. Just tantsides tunnetan ma kohalolu ja kontakti oma tõelise olemusega,“ mõtestab ta enda isiklikku õnnelik olemist.

Oma suurimaks õpetajaks peab Kristina müstilist Elu ennast. Seni käidud eluteel on ta õppinud, et igaühel meist on oma unikaalne tants ja sisemine rütm, mida tunnetades ja mõistes saame hakata voolama toetaval, kaunil ja südantsoojendaval moel koos maailmaga. Nii proovibki mitmekülgne naine läbi erinevate ruumide loomise ja tegevuste kaudu toetada ka teisi inimesi nende eneseleidmise teel, suunates neid mõnusamale kulgemisele siinses elus.

Salongiõhtu kohtumisel kõneleb Kristina lähemalt ruumidest, (elu)tantsust,  naiseks olemisest ja õrnusest. Kohtumine kulgeb vabas õhkkonnas, kus on ruumi kulgemiseks, dialoogiks ja toetavaks koosolemiseks.

Kutsume kõiki huvilisi saama osa elujõust pakatavast inspiratsiooniõhtust, kus külaliste maitsemeeli paitab peakokk Renee Pärnsalu kokku pandud suupistevalik.

Õhtu osalustasu on 15.- eurot.

Palume kõigil soovijail registreeruda, täites allpool oleva ankeedi. Küsimuste korral helistada 522 9088 või kirjutada silvi@femme.ee.

Kõigi osalejate vahel läheb loosi üks priipääse Kristina tantsurännakule.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar