Loodus, muusika ja kunst

13. – 15. juulil toimub Saaremaal esimest korda elamusfestival I Land Sound. Orissaares Illiku laiul kohtuvad maaliline loodus, elektroonilised muusikalained ja kunst.

ilandsound IMG 8025 1024x502 Loodus, muusika ja kunst

Foto: Kalmer Saar

I Land Sound’i peakorraldajate sõnul sündis festivali idee soovist tuua kokku alternatiivmuusika eriala professionaalid ning asjaarmastajad. “Esmakordselt Eestis kohtuvad festivalil elektroonilise ööelu edendajad, kes kasutavad tipptasemel helisüsteeme, digitaal- ja analoog projektoreid, luues kolm kordumatut päeva ja kustumatu mälestuse. Ühise töö tulemusena luuakse ruum muusika nautlejatele,” ütles festivali peakorraldaja Taavet Bristol. “Festival saab toimuma maagilisel saarekesel, kuhu pääseb jalutades üle silla või paadiga. Tegemist on kodumaise paradiisiga, kus oma silmaga saab näha nii päikesetõusu kui ka –loojangut,” lisas Bristol.

Festivalialale paigaldatatkse 6 erinevat merevaatega lava, millest viis asub vabas õhus. Piidivabriku hoones asub siselava. Kolme päeva jooksul sisustavad muusikalist programmi 23 üleriigilise tähtsusega kultuuriklubi ja peoseeriat. Teiste seas astuvad üles Lekker, Mutant Disco, TIKS, Vürts, Majamasin, Haigla Pidu, Estonian Funk Embassy, Tjuun In, Öötöö ja Tallinn Express. Puhtalt vinüülidega kostitavad Zenni ja Tagasi, Ruum 202 ja Helind. Ebamaist vürtsi lisavad Manatargaq, Isola, Sünk, Mürk, 911, Välk, Still Out, I-FI Soundsystem, Piidivabrik ja Katlamaja.

Festivali esimesel päeval algab programm kell 19.00 ja üles astuvad Vürts, Majamasin, Sünk, Isola ja Mutant Disco. Reedel alustatakse kell 15.00 ja esinevad Tallinn Express, Lekker, Haigla Pidu, Estonian Funk Embassy, Tiks, Välk, Mürk, Room202 ja Helind. Laupäeval algus samuti kell 15.00 ja muusikat mängivad Still Out, I-Fi soundsystem session, Zenni ja Tagasi, Tjuun In, Manatargaq, 911, Piidivabrik ja Katlamaja. Kõikidel päevadel on programm planeeritud hommikutundideni.

Lisaks muusikale on festivalil võimalik kaasa lüüa erinevates töötubades ja näha oma ala parimate kunstnike tööprotsessi ja tulemust, humoorikaid püstijala koomikuid ning nautida ennenägematuid visuaalkunsti meistriteoseid. Püstitame mitmeid tule- ja liivaskulptuure ning pakume nii kohalikku Saare- kui ka maailma erinevate köökide maitseelamusi.

Elamusfestivali õilis eesmärk on juhtida tähelepanu tarbimisharjumustele, eesmärgiga vähendada kahju loodusele. Seda silmas pidades on koostöö Hansabussiga taganud festivalibussid Tallinnast, Tartust ja Pärnust. Toitlustuse eest kannab hoolt Muhurito, Elujanu, Veg Machine, Saaremaakera, Bite My Bagel, Gogo Cofe, Fresko käsitööjäätised ja Pajuvärava ökotalu saadused.

Festivalipääse maksab 40€ ja ühepäevapilet 25€. Festivalibussi edasi-tagasi pileti saab osta 25€ eest ja ööbimise telklas 10€ eest. Festivalipääsmete ja bussipiletite edasimüüja on Silverticket.

Festivalil on 2 telkimisala. Esimene telkimisala asub festivalisüdames, kuid piisavalt eemal lavadest ja suuremast melust. Pea iga telgi uksepilust avaneb vaade merele. Teine telkimisala asub ürituse toimumiskohast jalutuskäigu (1km) kaugusel. Avatud vaatega festivali alale ning merele. Tegemist on endise lambakarjamaaga kus on ühtlane ja pehme pinnas, meri on 70m ulatuses. Telkimisaladel on 24h mehitatud valve.

Rohkem infot leiad I Land Sound kodulehelt ja sotsiaalmeediast.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar