Einike Seiko tee tema praeguste ametite juurde algas juba väga varajases nooruses. Ema pani tüdruku koolitee algul kunstiklassi, sealt edasi tulid Jõhvi ning Tartu kunstikoolid, viimase lõpetas ta pärast neli aastat kestnud õpinguid 1996. aastal kunstilise kujundamise erialal. Selleks ajaks oli loometöö saanud juba lahutamatuks osaks naise elust ning loomulik jätk oli oma oskusi rakendama hakata. Tee lillede ning floristi ameti juurde leidis Einike üsna juhuslikult, kuid see meeldis talle ning pakkus võimalust end kunstiliselt teostada.

Praeguseks on tal seljataga juba 10 aastat meeldivat töökogemust, kuid lilleseadmisest on Einike võtnud väikese puhkuse. Elu on küll kergem elada, kui su ümber on palju ilu, jagab ta oma elufilosoofiat, kuid ühel hetkel tundus talle, et on vaja kõigest eemale pääseda, et õppida ilu uuesti väärtustama ning asju ümber hinnata. "Väga meeldiv on, kui su töö ja hobi langevad kokku," jutustab Einike, kuid tõdeb samas, et tavaliste poekimpude valmistamine on kohati rutiinne ja ei paku piisavalt põnevust. Lilledega tegeleb ta ka väljaspool tööaega - kui on vaja sõbrale või tuttavale lilli kinkida, paneb Einike alati midagi kokku. Igasse kimpu jätab ta ka tükikese endast, sest teisiti ei saagi sellist tööd teha. Einike mainib oma lemmiklillena päevalille, sest see seostub päikesega.
Pulmakompositsioonide valmistamine on aga väga intrigeeriv. Seda eriti juhul, kui tellitakse kogu lilleseade alates pruudikimbust ja autokaunistustest, lõpetades laua- ja kirikuseadetega. Selline suur komplekttöö pakub oluliselt rohkem väljakutset ning võimalust end väljendada kui tavaline kimp. Veelgi enam: selline ülesanne pakub tööd ja tegevust kauemaks ning terve pulma (või mõne suurema peo) kimpude ja kaunistuste väljamõtlemine ning valmistamine võtab teinekord rohkem kui nädala.
Einike teeb agaralt koostööd ka moelooja Hanna Korsariga - Hanna teeb kleidi ning Einike ehted ja lilleseaded. Ehete valmistamine on teine ala, millega noor preili tegeleb. "Üks asi viis teiseni," meenutab Einike, "Kimpude ja kompositsioonide koostamisel jäi tihti igasuguseid materjale üle." Kuidagi pidi ju traadid, lõngajupid ja muud jäägid ära kasutama. Esimesed katsetused selles vallas tegi ta kolm aastat tagasi ning praegu on toodetel suur menu nii tuttavate kui teiste ostjate hulgas.
Kuigi Einike ehete valmistamist otseselt õppinud pole (küll aga tahaks näiteks kullassepa juurde õpipoisiks), aitavad kunstikoolidest ja lilleseadmisest saadud oskused ja kogemused teda palju. Ega tööriistadki - tangid, heegelnõel ning kindlasti liimipüstol - erilised pole, kodus päris ateljeed ega töötuba pole ning mõnikord, kui suurem hulk tellimusi vaja täita, on põrandad pärleid täis.
Inspiratsioon ning mõtted võivad tulla Einikese sõnul igal hetkel ja ajal: bussiga sõites või öösel voodis vedeledes, mõne teise mõtte jaoks materjale otsides või tänaval jalutades. Head mõtted lähevad esmalt paberile ning siis, kui sobilikud materjalid leitud, saavad nad järgemööda teoks. Kuigi paha tujuga tööd teha eriti ei taha ning ei suuda, siis kord hoos olles, kas lilli seades või ehteid meisterdades, ununeb kogu muu maailm ning jääb vaid tema ning looming. "Kui õnnestub teinekord mõni eriti vahva materjal leida, siis on tunne, nagu oleks loteriil võitnud, ning sellest on lausa lust midagi valmistada."
Tööpuuduse või selle üle, et keegi midagi ei osta, pole Einike kunagi saanud kurta. Just äsja sai ta tellimuse teha ETV tütarlastekoorile kleitidega sobivad ehted ja ööklubis Maasikas oli esitlus-show; samuti on ta osalenud mitmed korrad Pärnu Moeturul ning korraldanud mitmeid teisi esitlusi. Einike on käinud oma oskusi ning teadmisi erinevates töötubades ka teistega jagamas, peamiselt küll lastega, kelle meisterdamisi eriti tore pealt vaadata on. Tõsisemal ettevõtmisel leiduks aga kindlasti täiskasvanuidki, kellel huvi käsitöö vastu.
Äsja toimunud "Vene iludus Eestis" võistluseks valmistas Einike samuti hulga ehteid, kuhu tuli küll tavalisest rohkem kulda ja karda lisada. Küsimusele, kas ta ise on kunagi võistlustel käinud või teistega mõõtu võtnud, vastab neiu tagasihoidlikult, et ei, tema ambitsioonid pole nii suured. Samuti ei pürgi ta aktiivselt suurte ja vägevate näituste ja show'de poole. See ei tähenda muidugi, et ta uute alade proovimisest huvitatud poleks - kui saaks, õpiks kindlasti uusi oskusi ning prooviks loometööd mujalgi; peaasi, et saaks teha seda, mis meeldib ja rahuldust pakub.
Einikese tehtud ehteid saab osta Tartust Antoniuse Gildist ning Tallinnast Namarie poest WW Passaažis. Samuti on võimalik esitada tellimustöid.











