Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kõndiv armastus

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
07.05.2007
Foto: Indrek Galetin

Kätlin Roovik nimetab end rahulikult ja enesekindlalt kõndivaks armastuseks. Kust selline julgus, kui paljud inimesed ei julge sõna "armastus" suhugi võtta, veelgi enam: seda enda kohta öelda?

"Eestis ma tunnen, et paljud vaimsed inimesed ei julge sellest avalikkuse ees rääkida. Mina just tunnen, et seda on vaja – et oleks keegi, kes julgeks vaimsust selgitada," avab Kätlin oma väljaütlemise tagamaid. "Mu eesmärk ei ole mingit propagandat teha, vaid teadvustada inimesi ja vaimsuse teema rohkem päevakorda tuua." Just ühiskonna erinevate tahkude tutvustamine on antropoloogide üks eesmärk. Ja Kätlin on ka antropoloog.

Kui Eestis ei julgeta vaimsust eriti välja näidata, siis kas meil üldse on seda? "Eestis on väga tugev vaimne töö praegu käsil," on Kätlin veendunud. "Nii üks kui teine julgeb juba avalikkuse ette tulla. Mina tunnen aga kahepalgelisust just tavainimeste hulgas – vaimsust tehakse, aga üldsuse ees pannakse mask ette. Eestis on popp olla normaalne. Ei julgeta näidata välja usku, millesse iganes inimene usub. Eestis pole sageli tolerantsust – kui keegi tunnistab oma ingliusku, ütlevad teised, et ta on ära pööranud."

Hingeravitseja

Kätlin on üks väga vähestest, kel on hingeravitseja ehk aminoloogi tunnistus Daniela Leigh inglikoolist, mis saab inimestelt nii positiivset kui negatiivset tagasisidet. "Hingeravitseja sõnale on positiivsem tagasiside, aga kui ma ütlen aminoloog, siis tekib suur segadus - keegi ei tea, mida see tähendab."

Kätlini sõnul on hingeravitseja vajalik lüli igas ühiskonnas. "Praegused inimesed kasvavad üles enamus ilma hingelise toeta – välja arvatud näiteks Steineri ja Waldorfi koolid ning lasteaiad –, juba lasteaiast alates nõutakse ja surutakse peale ratsionaalsust. Koolis veelgi enam. Ülikooli ajaks on hing täiesti ära suretatud. Nii kaob enesearmastus ja inimesed vaevlevad armastuse nälja käes," on Kätlin siiralt mures. "Armastus on liim, mis aitab hingel üles ärgata."

"Ka mu enda poeg kasvab väga ratsionaalses keskkonnas. Iga kord, kui mina temaga kokku saan, räägime hingest ja hingetasandil. Praegustel lastel on vaja, et vanemad võtaks aja maha, kuulaks neid ja veedaks nendega kvaliteetaega. Kui seda ei tehta, kasvavad lapsed üles ilma armastuseta ja ükskord keerab nende põlvkond meie endi vastu," tunneb Kätlin muret nii enda kui noorema põlvkonna pärast.

Jõuame Kätliniga suhete juurde: kas tänased suhted on veel hingelised või inimesed on koos samuti eeskätt ratsionaalsusest lähtuvalt? "Tunnen, et inimesed hakkavad ärkama ja toimub hingeline avanemine. Ühiskonna sotsiaalse surve või ümbritsevate inimeste tõttu ei julgeta aga oma vanast elust välja astuda. Üldsuse ees kantakse õnneliku näo maski, kuigi seesmiselt võib inimene olla enesetapu äärel. Hingelisuse surve tuleb üha rohkem just naiste poolt – paljud naised tunnevad, et suhe ei toida neid enam hingeliselt."

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Uued tutvused! (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee