Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Anni - uus Anna?

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Piret Ilves
21.12.2009
Foto: Erakogu

Anni Jürgenson on 14-aastane Tartu tüdruk, kelle moe- ja DIY-teemalist blogi järgib üle viiesaja huvilise. Anni on olnud girl of the week Teen Vogue’is, tema vastu tunneb huvi üks Eesti tuntumaid modelliagentuure ning ta on oodatud külaline üha rohkematel ja rohkematel moeshowdel nii Eestis kui välismaal.

 

Anni on aktiivne 8. klassi tüdruk, kes lisaks koolile käib veel kunstikoolis, fotoringis ja tantsimas. Pärast tunde ta õpib ning alles siis saabub aeg, et tegeleda oma blogiga, Orkutiga, Twitteriga ning uute ehteideede leiutamise-valmistamisega. Ka nädalavahetused mööduvad ehetemaailmas, netis surfates ning kaltsukaid väisates. Selles suhtes on Anni nagu iga teine nooruk, välja arvatud asjaolu, et ta on pisut rohkem tuntud kui mõned teised temavanused.

 

Anni tuntuse allikaks on tema blogi, mille kirjutamist alustas ta käesoleva aasta jaanuaris. Blogima ajendasid Annit teiste blogid, mida lugedes tütarlapsele tundus, et ka temal on midagi öelda. Esimesed sissekanded on Anni enda sõnul pisut naiivsed, kui neid tagantjärele uuesti lugeda, aga mida aeg edasi, seda asjalikumaks blogi muutus ning mõne kuuga leidis Anni oma niši ja pälvis kiituse ühelt teiselt tuntud blogijalt. Sealt tulid ka esimesed sajad blogi-järgijad ning pakkumine Teen Vogue’ilt. Teen Vogue pidas Annit eriliseks tänu tema riietumisstiilile, mis on Anni blogi üks kahest põhiteemast ehete kõrval.

 

Anni kirjeldab oma riietumisstiili minimalistlikuna ja lisab, et alguses, kui ta ehteid valmistama hakkas, kandis ta ka ise palju kulinaid, nüüd on aga ehete kandmine tagaplaanile jäänud.

 

Anni armastab värvilisi riideid ja mustreid, aga omavahel ta neid väga ei miksi. Tal ei ole eeskujusid ei staaride ega disainerite seas ning kahe aktiivse moejärgimise aasta jooksul ei ole talle tekkinud lemmikmoekunstnikku, küll aga oskab ta Zaras väga edukalt määrata, milline rõivas on millise kuulsa moelooja loomingu koopia. Zaras Anni siiski hea meelega enam ei käi, sest sealt on tea sõnul lihtsalt raske midagi originaalset leida. Küll aga ei saa seda öelda kaltsukate kohta.

 

Anni on endale missiooniks võtnud kaardistada kõik Eesti second-hand poed. Suvel Eestis ringi reisides pildistas ta kaltsukate uksi, et jäädvustada asukohad ning avamisajad, ka on ta püüdnud iga poe kohta märkmeid teha, mille poolest antud kauplus eriline on. Ja olgu märgitud, et kõik abikäed on teretulnud!

 

Originaalseid esemeid aitavad Annil luua ka õmblusmasin ja vanaema. Üks selline isevalmistatud lilla maika, millele aktsendiks peale õmmeldud metall-lukud, on Annil ka meie kohtumisel seljas. Rõivastest rääkides lisab nooruke moeguru, et trendihull ta ei ole, kuid paar moekat eset soetab oma kappi juba siis, kui neid esmakordselt moelavadel esitletakse. Näiteks õlakutega jaki ostis tütarlaps endale ühest Tartu second-handist juba varasuvel. Anni stiil on tõesti teistsugune kui teistel temavanustel, ta on julge katsetaja ning tõeliselt omanäoline.

 

Anni teiseks tuntuse allikaks on tema disainitud ehted. Annil on kaks loomisstiili: üks on omalooming, mida ta ka väga edukalt müüb, ning teine n-ö järgi tegemise stiil. Järgitegemine tähendab seda, et Anni valib mõne kuulsa ehte moelavadelt ning teeb endale identse koopia just nendest vahenditest, mis kätte satuvad. Viimati valmistas ta identse koopia Louis Vuitton’i selle aasta sügis-talvises kollektsioonis pakutavatest rõngaskeedest. Järgitegemise projektidest rääkides toonitab Anni, et taolisel meetodil valmistatud ehteid ta reeglina edasi ei müü. Küll aga müüb ta oma originaalloomingut Tartus Camylandi poes ja netipoes etsy.com. Viimase aja hitt-toodeteks on lukkudest valmistatud sõrmused, käevõrud, kaelakeed, neile eelnesid needid ja suled. Pärlitest Anni ehteid ei tee, sest neid on lihtsalt nii palju ning originaalne ja eristuv olla on pea võimatu. Loomemeetodiks on Annil hakkan-tegema-ja-vaatan-mis-välja-tuleb ehk ei mingeid jooniseid ega kavandeid. Vahel aitab Annil erinevaid tehnilisi lahendusi välja mõelda isa.

 

Isa pole ainus, kes noore moelooja tegemistesse kaasatud on - isegi suurema panuse kui isa annab Anni loomingusse tema 11-aastane õde, kes astub erinevatel fotosessioonidel üles nii modelli kui ka fotograafina. Õde on Annile kaaslaseks ka erinevatel moeüritustel.

 

Anni on eriline noor tütarlaps, kelle tegemistel tasub silm peal hoida, sest kes teab - äkki sirgub just Eestist järgmine Anna Wintouri, Agyness Deyn või hoopiski Chaneli mõõtu legend...

 

http://www.stylehurricane.blogspot.com/
http://www.etsy.com/shop/hurricaneboutique
http://twitter.com/annijyrgenson

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Uued tutvused! (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Neljapäevast algab kinos Sõprus muusikafilmide nädal.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee