Anna teksadele uus elu

Teadliku elusiili pood Slow koostöös Hollandi teksafirmaga MUD Jeans kutsub üles kuni 20. maini tooma oma vanad teksapüksid Slow poodi. Sealt saadetakse need edasi Hispaaniasse, kus neist tehakse uued teksad. 

IMG_8411 copy

Ümbertöötlemise vabrik Valencias

Maailmas, kus ainuüksi USAs toodetakse aastas 15 miljonit tonni rõivaprügi ning kus ainult 0,1% heategevuse korras kokku korjatud rõivastest läheb ümbertöötlemisse ja tooraine varu muutub aina napimaks, on ringmajanduse põhimõte aina vajalikum.

Üks olulisi ringmajanduse eestvedajaid Euroopas on teksabränd MUD Jeans, kes valmistab orgaanilisest puuvillast teksaseid Hispaanias ja Tuneesisas. 2013 aasta jaanuaris tuli bränd välja teksade liisimise teenusega, kus pärast aastast kandmist ja igakuise tasu maksmist said kliendid teksapüksid tagastada. Kliendid saavad tagastamise eest uutele teksade sooduskupongi ning vanad kas disainitakse ümber ja müüakse vintage-seerias või saadetakse ümbertöötlemisse.

Eelmise aasta keskel Hooandjate abiga alguse saanud ning märtsis Aparaaditehases esinduspoe avanud Slow jaoks on jätkusuutlikus, võimalikult vähene prügi tekitamine ja ringmajandus tegevuse olulised pidepunktid. Poe toodetevalikus on eelistatud ümbertöödeldud ja -töödeldavad ning alternatiivsed materjalid.

„Üritan kogu Slow tegevuse ja tootevaliku juures peale sellele, kuidas asi on valmistatud, arvestada ka sellega, mis saab temast edasi. Seepärast on MUD Jeans oma ringmajanduse kontseptsiooniga mulle eriti südamelähedaseks muutunud. Üritame Slow’ga anda ka oma osa nende tegevusse, seeläbi loodetavasti ka laiemas plaanis ringmajanduse kui loomuliku majandusmudeli arengusse. Pealegi teeb MUD Jeans väga ilusaid ja hästi istuvaid pükse,” kommenteerib Slow poodi pidav Helen Puistaja.

Processed with VSCO with c1 preset

Fotol Mud Jeans

Senise tehnoloogia piires valmistas MUD Jeans vanadest teksadest kudumeid, hiljuti on aga jõutud tehnoloogiani, mis võimaldas neil sel aastal turule paisata 40% ümbertöödeldud kangast valmistatud teksapüksid. Slow soovib anda oma panuse ja kogub seetõttu ka Tartus kokku vanu teksaseid, et need saaks uuteks MUD teksadeks.

Slow eesmärk on jagada teadmisi ja oskusi, mis aitavad kaasa jätkusuutliku eluviisi poole liikumisel ning seepärast minge vaatama, millised näevad välja 20% või 40% ümbertöödeldud kiust valmistatud teksapüksid. Teksadele, mida kuidagi ei raatsi ära anda, saab 19. mail kell 15–19 ja 20. mail 12–16 toimuvas töötoas anda uue elu.

Teksapükse saab Slow Aparaaditehase poodi (Kastani 42, Tartu) tuua 20. maini, pood avatud: E–R 11–19 ja L 11–16

Lisa kommentaar