Marit Ilison avas isikunäituse

„Vogue Talent” ja Kristjan Raua preemia laureaat Marit Ilison avas Draakoni galeriis rahvusvahelist tähelepanu ja tunnustust pälvinud  maailmatasemel isikunäituse „Longing For Sleep”. Kollektsioon on valmistatud nostalgilistest mustrilistest villastest tekkidest ning seest poolt kaunistatud rikkalikult säravate pärltikanditega.

Viidates Anton Tšehhovi novellile „Magada tahaks” on Marit Ilisoni samanimeline konseptuaalne kollektsioon ajendatud igavikulisest soovist talvisel pimedal ajal lõpmatuseni magada, linade vahele jääda ja sooja teki alla mattuda. Uneradadel seigelda ning uusi ahvatlevaid maid avastada. Samas, hoolimata soojast ja turvalisest keskkonnast, kriibib sügaval hinges südametunnistus, mis meenutab, et tegelikult peaks tegutsema. Südametunnistus on kui liiv külje või hernetera madratsikuhja all (mantlite puhul tihedad säravad tikandid), mis lõplikult unemaailmale anduda ei lase. Nii jääbki vaid igatsus magada ja värvilisi unenägusid näha.

Marit Ilisoni ainulaadne lähenemine, mis põimib omavahel disaineri kultuurilise tausta ja isiklikud tunded keskkonnasäästliku disaini ja kontseptuaalse kunstilise lähenemisega on sel aastal püüdnud pilke nii Londoni Moenädalal, mainekal Hyères moekonkursil kui ka ainulaadsel ORIGIN Passion&Beliefs messil, kus avastas brändi maailma tipp-moebutiigi Luisa Via Roma peasisseostja Silvano Vangi. Prantsuse haute couture ajakirja Stiletto poolt “tõeliseks rõivastuse poetessiks” tituleeritud Ilisoni ainulaadne stiil on toonud talle ka Itaalia Vogue’i “Vogue TALENT 2014″ tiitli. Kevadel premeeriti Ilisoni Kristjan Raua nimelise kunstipreemiaga ning hetkel on Ilison nomineeritud nii noore disaineri auhinnale SÄSI kui ka moedisaini auhinnale Hõbenõel.

Marit Ilison on vabakutseline kunstnik ja disainer ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Ilisoni töid on teiste seas kajastanud väljaanded The New York Times, Vogue Paris, Vogue Italy ja Women’s Wear Daily.

Näitus jääb avatuks 20. septembrini 2014. Kiirustage!

Lisa kommentaar