Mässumeelsus ja troopika

Moekuulutaja teine päev oli laste päralt! Laval sai nautida lastemoodi, mille oli kokku pannud stilist Karis Kuusk. Naise sõnul domineerivad lastemoes eelkõige helesinine ja roosa, samuti on trendikas kollane. Näha on ka mõjutusi 80ndate moest, pisut mässumeelsust ja trendikat lohakust.

“Helesinine ja beebiroosa särtsu andva kollasega teevad suvise riietumise lõbusaks,” rõõmustab Karis Kuusk. Stilisti sõnul ei saa üle ega ümber ka musta-valge kombinatsioonist, mis toimib igal aastal ja igal hooajal. Stilisti sõnul saab musta suvisemaks muuta, kui selle juurde lisada pehmeid oliivi- või liivakarva aksessuaare, jalatseid jms.

“Lastemoes kumab läbi mässumeelsus ja taotuslik lohakus – suured logod ja tekstid särkidel, pusadel ning kasutusel on ka palju nahka,” kinnitab stilist. “Vastukaaluks pehmendavad seda stiili romantilised volangid, plisseer ja suured lipsud, mis on oma mõjutustega meieni tagasi jõudnud 80ndadest aastatest.” Moeeksperdi sõnul on oma jälje jätnud hiljutine populaarne noortesari „Stranger Things“, mis tutvustas noortele 80ndate hõngu ja trende.

Lastemoe stilist ja Sand in Your Shorts blogi looja Kirsi Altjõe lisab, et minimalistlike pastellide ja jõuliste kontrastide kõrval on sel hooajal moes ka lopsakad troopilised mustrid. “See trend ei ole uus, juba mitmendat hooaega kohtame näiteks sisekujunduses troopilisi taimi ja nende erinevaid elemente – kaktuseid ja ananasse, palmipuulehti ja eksootilisi linde,” kinnitab Altjõe. “Seega pole ime, et ka ka lastemood on inspireeritud samast temaatikast.”

Kaks ehedat näidet sellele trendile tulevad Lõuna-Euroopast: moebrändid Dolce & Gabbana ja Boboli on lummatud troopikast ja ei jäta seda armastust enda teada, vaid on maalinud peaaegu kogu kollektsiooni lopsakalt rohe-lilleliseks. Kui Dolce & Gabbana disaineriduo eelistab klassikalisi suureõielisi troopilisi taimi ja lilli, siis Boboli kevad-suvine kollektsioon on pigem 70ndatest inspireeritud.

“Kui vaadata ettepoole, siis suurem trend on jätkusuutlik mood, mis tähendab, et hooajaliselt pole nii suuri stiilimuutusi oodata, pigem panustatakse kvaliteeti ja mugavusse,” lisab stilist. “Klassikalisi peokleite ja ülikondi, mida laps jõuab kanda vaid korra, jääb catwalkidel aina vähemaks, ka pidulikel puhkudel eelistatakse mõelda praktiliselt – kas ma saan seda seelikut või pintsakut hiljem veel kanda? Julgetakse rohkem eksperimenteerida ja tunda end vabalt, isiksusena.”

Kodumaisest lastemoest toob Altjõe välja kergeid jopesid loova brändi Pengu.In Kids. “Kui teha sel kevadel üks praktiline ost, siis meie kliimasse sobiv kerge sulejope on täpselt see, mida mina soovitaksin,” kinnitab Altjõe.

Lisa kommentaar