Värvide salapärane jõud

Kaidi Kuuri sügis- ja talverõivaste kollektsiooni “Jacinto” iseloomustavad Salvador Dalist inspireeritud ümarad jooned, rohke tekstuurikasutus ning värviküllus. Inspiratsiooniallikaks on moedisainerile nii Dali kunstiteosed, muuseumiarhitektuur kui ka Dali elusündmused.

Kaidi mahutas oma etendusse ära tõelise lilleballi ja tema loomingu poole peaks pea pöörama eelkõige need naised, kes tahavad oma naiselikku ja romantilist poolt veelgi võimsamalt esile tuua. Lilli esines disaineri loomingus kõikvõimalikel viisidel: mustritena, värvidena, dekonstrueerituna, miniformaadis, ülisuurtena, pitsidena, pinnatöötlustena ja läigetena. Oli salapärasemaid öölilli ja rafineeritumaid jäälilli, oli kleite ja mantleid – seda kõike aitasid tervikuna veelgi lillelisemaks kruvida modellidele peaehteks valitud hortensiapallid.

„Mulle meeldib fantaseerida ning luua enda jaoks vahel sürreaalne maailm. Sageli näib, et fantaasiamaailm on reaalsemgi, kui see, mis mind iga päev ümbritseb.” Kaidile imponeerib lapselik naiivsus, mis näitab maailma teisest küljest. Ta on veendunud, et sageli jääb palju märkamatuks, sest silmitsedes maailma pealiskaudselt ja kiirustades, ei nähta olulist ja kaunist. „Minu unistus on, et ma suudaksin väikeseid pisiasju rõhutades muuta elu värvilisemaks. Ka talvel võib olla rõivastus värvilisem ja julgemalt katsetada moega,” lahkab moedisainer uue kollektsiooni loomise tagamaid.

Sügis- ja talverõivaste kollektsiooni kleitide ja mantlite kangad on soojad, tekstuursed ja värvikülluslikud. Toonidest on valitsevateks varjunditeks sügiseselt küpsed ning sügavad toonid, teisalt tasakaalustavad värvigammat puhtad ja rahulikud toonid, näiteks naturaalvalge.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar