Katrina suur väike maailm

“Ehedad emotsioonid” on sõnapaar, mis kõige tabavamalt iseloomustab fotograaf Katrina Tangi loomingut. Üleilmselt tunnustatud portree- ja moefotograaf on külaliseks järgmisel Femme salongiõhtul, mis toimub juba õige pea.

Katrina Tang by Iveta Vaivode 1024x767 Katrina suur väike maailm

Foto: Iveta Vaivode

Neljapäeval, 15. jaanuaril kell 19.00, on Rotermanni kvartalis asuv NORR11 showroom Katrina Tangi liigutavate fotode ning siiraste lugude päralt. 2008. aastal Bournemouthi Kunstiinstituudi lõpetanud Katrina esimeseks sihtpunktiks sai suurlinn London, kust tee teda varsti aga tagasi kodumaale viis. „Mind inspireerivad väga Eesti lapsed ja nende maailm. Tööd, millega algust tegin olid personaalprojektid „Maakoolidˮ ja „Suvelaagerˮ, mis sillutasid teed kommertsprojektideni. Need pildid on minu Nokia maailmas,ˮ sõnab Katrina, lisades, et pärast mõnda aastat Londonis, tundis ta vajadust ja huvi enda töid ning tegemisi ka kodusel Eesti pinnal näidata.

Peagi jõudsidki publiku ette tema esimesed isikunäitused (kohvikus Boheem, teatris Endla, Sõru Jazzil ja Toompea lossis) ning alguse said koostööd kohalike disainerite Maarja Tali ja Xenia Joostiga ning MTÜga Oma Pere. Praegu teeb Katrina Eestis koostööd peamiselt lasterõivaste disainerite ja reklaamiagentuuridega.

Ent lisaks Eestile ja Londonile, oskavad Katrina töid hinnata ka inimesed kaugemates maailmapaikades nagu näiteks Pariisis ja New Yorgis, kus ta aktiivselt tegutsenud ning fotoagentuuride kaudu ka esindatud on. Väljaspool Eestit on tema klientideks näiteks Clarks, Mini Boden, French Connection UK ja Oeuf.

Vaata „Pealtnägijaˮ videot Katrina Tangist siit

Femme salongiõhtul räägib Katrina, kuidas elu teda ühest paigast teise on viinud ning kuidas lapsed on tema jaoks aknaks, mille kaudu ta maailma näeb ja jäädvustab. „Järjepidevus, tahe läbi lüüa ning armastus oma töö vastu on minu edasiviivad jõud. Lisaks pean end pigem jah-inimeseks – see suhtumine on mind viinud kokku heategevusliku MTÜga Oma Pere ning ka koostööni Eesti presidendiproua Evelin Ilvesega.ˮ

Kohtumisõhtul Katrinaga saab kuulda lähemalt, kuidas valmis Evelin Ilvese raamat „Leib. Ilo ja vägiˮ ning muidugi ka pildistamistest maailma eri paigus: „Algusaastatel tegin Eestis suurema osa produtseerimisi üksi – asukohtade ja modellide organiseerimisest stilistikani välja. Nüüdseks olen väga palju õppinud ning tavapäraselt on mul meeskonnas kunstiline juht, produtsent, meigikunstnik assistendiga, stilist assistendiga ning vähemalt kolm fotoassistenti. Muidugi pajatan salongiõhtul ka mõnedest vahvamatest juhtumistest, mis pildistamistel aset leidnud on.ˮ

Salongiõhtut täiustab Cava Codorniu.

Palume kõigil soovijail eelregistreeruda hiljemalt 14. jaanuariks, täites allpool oleva ankeedi.

Osalustasu on 15 eurot, üritus algab kell 19.00 ja kestab ca 2 tundi. Küsimuste korral helista 522 9088 või kirjuta silvi@femme.ee.

Lisa kommentaar