Dialoog ehete ja parfüümide vahel

Läbi ajaloo on lõhnade kasutamine olnud tugevalt seotud kujutlusvõimega. Ehtemaailm on aga loomupäraselt materiaalselt kombitav.

darja popolitova jewellery 9 1024x682 Dialoog ehete ja parfüümide vahel

Foto: Diana Pashkovich

Viru Keskuse esimesel korrusel asuvas butiigis Crème de la Crème avatakse 28. aprillil Darja Popolitova pop–up ehtekunsti näitus CODE (IN)VISIBILIS. Ainulaadne näitus puudutab parfümeeria ja ehete integreerimise võimalusi, rikastab vaimu ja avardab meeli ning pakub eriilmelisi visuaalseid ja haistmismeele kaudu tajutavaid elamusi. Näitus kõigile, kes hindavad disaini, kvaliteeti, detaile ja ilu.

„Mul oli tükk aega idee teha näitus alternatiivses kohas, kuid initsiatiivi avaldas esimesena Kai Laidla. Sellise võimaluse puhul mõtlesin, et see võib olla üsna kena mõte, parfümeeriabutiik: kontsetraat glasuursest, sensuaalsest ja maneerlikust nagu ka ehe,“ kommenteerib Darja Popiljatova. Ta lisab: „Ehe ongi essents kõigest meie aja jaoks tähtsast, mis võib liiga suurtes doosides olla isegi mürgine. Kunstnik on lõhnastaja, kelle aroom võtab materiaalse vormi ainult siis, kui on olemas enda retsept.“

IMG 7076 1024x652 Dialoog ehete ja parfüümide vahel

 

“Mind on alati köitnud lõhnamaailma nähtamatus,” kommenteerib Crème de la Crème juhataja, lõhnastilist Kai Laidla. “Ometigi on lõhnamolekulid samuti mateeria. Mind intrigeerib mõte sellest, et meie lõhn on meie küll nähtamatu, ent väga tugevaid emotsioone tekitav aksessuaar. Me ei vali parfüümi enese lõhnastamiseks ükskõikselt, nagu me ei vali ka ehteid enese ehtimiseks ükskõikselt. Parfüümide ja ehetega tekib aja jooksul väga tugev emotsionaalne side. Darja näitus räägib sellest, et meie keha on lõuend, mille kaunistamisega oma isiksuse esile toome ning salajasi ja ka vähem salajasi sõnumeid oma sisemaailmast edasi anname.”

Darja Popolitova pop-up CODE (IN)VISIBILIS on Viru Keskuse Créme de la Créme butiigis avatud kuni 27. maini.

Darja Popolitova on omandanud EKAs ehtekunsti ja sepatöö eriala magistrikraadi ning täiendanud ennast Viinis Florian Ladstätteri stuudios ja professor Karol Weisslechneri käe all Bratislavas. Noor talent Eesti ehtekunstis otsib läbi oma loomingu Erose olemust ja digitaalset kultuuri, nähes oma loomingu kandjana futuristliku filmi urbanistlikke printse ja printsesse. Kunstnik põimib oma ehetesse armastuse, uudishimu ja põneva avastamise teemasid.

Lisa kommentaar