Film tõelisest sõprusest

Meil on hea meel, et viimasel PÖFFil näidatud filmi “Roheline raamat”(Green Book) saatis 76. Kuldgloobuste jagamisel suur edu. Südamlik draamakomöödia pälvis nominatsioonid parima filmi, parima meespeaosa (Viggo Mortensen), parima meeskõrvalosatäitja (Mahershala Ali) ning parima originaalstsenaariumi kategooriates! Film linastub sellest reedest, 11. jaanuarist.

rohelineraamat 1024x681 Film tõelisest sõprusest

Fotodel kaadrid filmist

Kui Frank Anthony Vallelonga ehk Tony Lip (Viggo Mortensen), New York City Bronxi linnajao Itaalia-Ameerika piirkonnas töötav väljaviskaja palgatakse Dr Don Shirley (Mahwershala Ali), maailmatasemel mustanahalise klaverimängija autojuhiks ja ihukaitsjaks Manhattanilt lõunasse viival kontserttuuril, peavad nad usaldama „Rohelist raamatut“ – reisijuhti, mis pakub turvalisi ööbimis-, einestamis- ja ärivõimalusi afroameeriklastele segregatsiooni ja Jim Crow’ seaduste ajastul –, mis juhiks neid kohtadesse, kus Shirleyt ei keeldutaks teenindamast, ei alandataks ega ähvardataks vägivallaga.

roheline raamat 1024x607 Film tõelisest sõprusest

 

Riigis, mida iseloomustavad vapper seismine tsiviilõiguste eest ja samas räsivad muutuste tuuled, astuvad kaks meest silmitsi rassismi ja ohtudega ning lasevad end troostida suuremeelsusest, headusest ja huumorist. Üheskoos seavad nad kahtluse alla ammukujunenud põhimõtted, heidavad kõrvale oma pealtnäha ületamatuid erimeelsusi ja võtavad omaks neid ühendava inimsuse. Sellest, mis saab alguse kaks kuud kestva hädavajaliku teekonnana, kujuneb sõprus kogu eluks.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar