Filmi miniseelikute emast

Selle üle, kes leiutas miniseeliku, võib vaielda. Kindel on aga see, et rahvusvahelise moeröögatuse tegi sellest Mary Quant.

miniseelik 1024x576 Filmi miniseelikute emast

Mary Quant – Camilla Rutherfordi kehastuses. Foto: kaader filmist 

Just temale, mõjukuselt Diori ja Chaneliga võrreldud inglise moekunstnikule teeb kummarduse pigem näitlejana tuntud, ka „Bram Stokeri Draculas” vampiiritari mänginud, kuid nüüd dokumentalistiks hakanud Sadie Frost, kelle film „Quant” jõuab ekraanile kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

Praegu 92-aastane Mary Quant tegutses 1960ndatel moerevolutsiooni eesotsas, olles üks uue stiiliajastu kuulutajatest – just tema kavandas ja ärgitas naisi kandma miniseelikuid, mikropükse ja värvilise mustriga sukkpükse.

mini seelik 1024x596 Filmi miniseelikute emast

Mary Quant – tema ise. Foto: kaader filmist

„Ole vaba, ole sina ise,” kõlas tema moto.

„Ma vihkasin moodi ja kuidas see oli. Minu meelest pidid rõivad olema palju praktilisemad ja mõnusamad, aga ometi seksikad. Me ei tahtnud välja näha nagu hertsoginnad,” selgitab ta filmi arhiivikaadrites oma esimeste rõivaesemete valmimise tagamaid 1950ndate keskel, kui mood oli valdavalt veel vanamoeline ja mõeldud valitutele.

„Quant” esilinastus mullu Londoni filmifestivalil ja tuli menukalt välja ka Suurbritannia kinodes.

Kolmapäeval, 21. septembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse moekunstnik ja õppejõud Piret Puppart.

Lisa kommentaar