Kaks ühe hinnaga

Sõbrapäeval, 14. veebruaril saab Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi külastada koos sõbraga! Sellel päeval on muuseumi pilet kahele inimesele ühe hinnaga.

Näha saab Anu Rank-Soansi retrospektiivset loomingu ülevaadet sarjast „Klassikud“, Francisco Martínezi kureeritud näitust „Laetud objektid“ ja mahukat Eesti tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“.

urmas-Luus

Fotol Urmas Lüüsi rinnanõel. Taaskasutatud emailnõud.

KLASSIKUD. Anu Rank-Soans
Anu Soans (1941) on üks kogenumaid Eesti tööstuses tegutsenud keraamikuid, kelle kujundatud on suur hulk Eestis toodetud ja kasutusel olnud nõusid ja dekoratiivvorme. Samas on ta olnud aktiivselt tegev ka unikaalse vabakeraamika valdkonnas. Anu Soans on keraamikuna küll hästi tuntud, kuid seni pole tema loomingut isikunäitusel esitletud. Näitusesarjas „Klassikud“ eksponeeritakse nüüd nii Soansi mahukat tööstuskeraamikapärandit kui ka unikaalloomingut, analüüsides ja avades nende maailmade erinevusi ja kokkupuutepunkte alates 1970. aastatest. Näituse kuraator on Karin Vicente.

KOGUTUD TEOSED. Eesti tarbekunsti püsinäitus
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi püsiekspositsioon annab võimaluse saada ülevaade Eesti tarbekunsti arengust ning tegutsenud ja tegutsevate kunstnike loomingust möödunud sajandi algusest tänaseni. Näitus on kantud soovist teha kättesaadavaks võimalikult laiaulatuslik valik muuseumi kollektsioonist, teostades seeläbi nii palju kui võimalik avafondi ideed. Kokku on eksponeeritud üle 2000 teose.

LAETUD OBJEKTID. Kuraator Franciso Martínez
Näitus suunab tähelepanu igapäevaelust tuttavatele esemetele, mis kunstnike poolt taasloodutena muutuvad „laetud objektideks“. Kuraator on kutsunud kümme kunstnikku eri maadest mõtisklema selle üle, kuidas esemed suudavad suhestuda poliitiliste teemadega ja suurendada teadlikkust ühiskonna tegelikest valupunktidest. Kasutades esemete väljenduspotentsiaali (materjal, disain, funktsionaalsus), muudavad kunstnikud igapäevaesemed kaasajast mõtlemise vahenditeks, mille abil saab käsitleda sellised teemasid nagu ränne, sugu, kestlik keskkond, digiprügi, kinnismõte muutustest ning inimese roll automatiseeritud maailmas. Projekti eesmärk on liikuda edasi asjade tootmise, analüüsimise ja kujutamise harjumuspärastest viisidest, luues emotsionaalseid suhteid nii külastajate kui ka esemete esialgse kontekstiga.

Lisa kommentaar