Kantav mood Antoniuse moeetendusel

Neljapäeval, 7. juunil kell 19 toimub Eesti Rahva Muuseumis Antoniuse moeetendus, kus oma loomingut on esitlemas 13 erinevat moebrändi Eestist, Lätist ja Venemaalt.  

Maris-Savik_AME

Brändi Kuul kollektsioon, foto: Maris Savik

Laval on kollektsioonid järgmistelt disaineritelt ja moebrändidelt: Anni Ansmann, Annika Vaalmaa, Kadi Veesaar, LAYK (Karolina Lehtma ja Liisi-Ly Viitkin), Milli Maier, KUUL (Raine Toss), Tiina Kraav, Sabine Viksne (Läti), Angel A (Venemaa), Be-With (Anna Andersone, Monta Kairena; Läti), MaiMai (Maija Balode; Läti), VUUVEN (Kristine Kepale; Läti), Yvi’s by Iveta Semjonova (Läti).

Väljavalitud kollektsioonide autorite hulgas on juba tunnustust leidnud Eesti disainereid, aga ka seni veel vähemtuntud, kuid originaalse käekirjaga disainereid. Lisaks on sel aastal osavõtjate seas disainerid Lätist ja Venemaalt Peterburist.

Antoniuse moeetendus ühendab high fashion moe- ja aksessuaaridisaini uuemad tuuled Mick Pedaja muusikalise kontsertelamusega.

Antoniuse moeetenduse juht ja lavastaja Piret Vapajeva sõnul on Antoniuse moeetendus on väga oluline ka Tartu linna tasandil. „Tartlaste teadlikkus nii kodulinna kui ka Eesti disainerite võimalustest ja olemasolust on tõusnud ning üha enam väärtustatakse Eesti disaini. Antoniuse moeetendus sai ellu kutsutud just sellepärast, et tutvustada Tartu ja Eesti disainereid ning nende uusimat loomingut,“ lisas Vapajeva.

Antoniuse moeetendusel on kommertslik suunitlus – eesmärk on etenduse ja noorte disainerite tutvustamise kaudu viia disainerid oma toodanguga ekspordini ning toodete müügikanalite laiendamiseni Eestis. Nendest eesmärkidest lähtuvalt tuuakse lavale just „kantavad“ kollektsioonid.

Juba kuuendat aastat toimuv Antoniuse moeetendus on üks kolmest 5.–10. juunil toimuva Eesti Moe Festivali moeetendusest. Festival ühendab esimest korda kolm seni eraldi toimunud moesündmust: Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus. Kõigil festivali raames toimuvatel üritustel keskendutakse sel aastal aeglase moe teemale, mis väärtustab kohalikku käsitööd, jätkusuutlikku tootmist ja ökoloogilisi materjale.

Lisa kommentaar