Kultuuritehase parimad palad

Aparaaditehase festival algab reedel, 31. augustil Majapäevaga, mis tähendab, et taaskord on huvilistel võimalik osa saada tehase igapäevaelust. Selleks avatakse 16.00-20.00 kõigi stuudiote-ateljeede-kontorite uksed, et pakkuda võimalust sinna sisse piiluda ja majalistega juttu puhuda. Paljud nendest pakuvad ka sel päeval oma ruumides spetsiaalset programmi, kas siis töötubade, näituste või mingite muude tegevuste näol. Täpne lahtiste uste päeva kava on leitav Aparaaditehase kodulehelt.

festival 1024x682 Kultuuritehase parimad palad

Foto: Madli Viigimaa

Samal päeval toimub hoovil ka pinksiturniir Fresko jäätisevabriku auhindadele, avatakse pidulikult restoran Kolm Tilli, täikapood Sergei ning Aparaaditehase kunstnike loomingut koondav Aparaaditehase aastanäitus. Päev lõppeb Erinevate Tubade Klubis, kus pealinna populaarne peoformaat Lil’ pidu esimest korda Tartut väisab.

Laupäev 1. september, ehk Tänavapäev, algab Aparaaditehase tänavaturuga, mis hõlmab lisaks taskupargile Kastani tänava ja Samelini tehase hooviala. Suve hakul esimest korda toimunud tänavaturg meelitas kohale ligi 10 000 külastajat ja seekordsele turule on registreerunud ligi 120 taaskasutus- ja disainkauba müüjat ning 15 tänavatoitlustajat.

Täiesti uudse formaadiga üllatab teisel festivalipäeval aga Tartu 2024 kandideerimismeeskonnaga koostöös korraldatav salalavade projekt, kus igal täistunnil ajavahemikus 14.00-17.00 saab osa ühest kontserdist või performance’st Kastani-Vaksali linnaosas. Projekt kutsub avastama linnaosa põnevaid paiku ja tuntuid esinejaid, kes astuvad üles hoovides ja tänavatel. Esinemispaigad ja artistid avaldatakse 1 tund enne ülesastumist Aparaaditehase festivali Facebooki lehel.

Lisaks saab tänavapäeva raames osa Erki Pärnoja ja Mees Inc. kontserdist Armastuse saalis, Elektriteatri öökinost Samelini hoovialal, lastele suunatud tegevustest Aparaaditehase hoovis ja öise vööndi peost Erinevate Tubade Klubis. Mõlemat päeva saadab ka DJ-programm hoovis ja Kastani tänaval.

Aparaaditehase festival Facebookis.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar