Loeng vääriskividest

Kolmapäeval, 11. novembril kell 17.30 peab ehtekunstnik Kadri Mälk loengu „Vääriskivi“ oma näitusel “Buldog” Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi galeriis.

kadrimalk Loeng vääriskividest

Foto: Erakogu

Loengus räägib Kadri Mälk eri vaatenurkade alt oma loomingus kasutatud vääriskividest. Kunstnik kirjeldab isiklikku teekonda vääriskividega kokkukasvamiseni: esmalt tõukus see välisest veetlusest ja kaunidusest, seejärel, olles kivide koostist, tähendusi, päritolu ja mõju järjepidevalt uurinud, nende sisemistest omadustest. Juttu tuleb kivi lihvimisel kogetud kivide vastupanust ja isekusest. Autoril on kaasas erialakirjandust, nii toorkive kui ka juba lihvitud kive ning lisaks näitusel väljas olevatele töödele saab näha ka varasemaid teoseid muuseumi kogust.

malk Loeng vääriskividest

Foto: Tiit Rammul

Kadri Mälk (1958) on rahvusvaheliselt tuntud Eesti ehtekunstnik, elukutselt kunstnik, kutsumuselt metafüüsik. Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala pikaaegse juhina on ta muutnud ja laiendanud märkimisväärselt ehtekunsti tähendust, suunanud ja kujundanud terve põlvkonna Eesti ehtekunsti olemust ja haaret.

Näitus „Buldog“ esitleb valikut Kadri Mälgu viimase viie aasta loomingust.

Loengus saab osaleda muuseumipiletiga.

Lisa kommentaar