Piparkoogimood

PiparkoogiMaania tähistab tänavu oma 15. sünnipäeva fantaasiarohke piparkoogikunsti näitusega, mille inspiratsiooniallikaks on mood. Autoriteks on 100 andekat loovinimest erinevatelt aladelt.

 

Seekord kutsutud osalema ka  moedisainerid, kes varem pole piparkoogimoe alal kätt proovinud. Näituse jaoks küpsetati ära 300 kg taignast. Oma lennuka väljapanekuga soovivad loovinimesed tuua pühadeaega rõõmu ja mängulisust ning inspireerida teisigi fantaasiarohkeid piparkooke tegema. Pealegi on juba vanast ajast usutud, et piparkoogil on maagilised ja õnnetoovad omadused. Näitusele muusika autor on Janek Murd.

PiparkoogiMaania on kunstinäitus, mille autoriteks on professionaalsed arhitektid, disainerid, kunstnikud jt. loovate alade esindajad.

Näitus toimub alates 2006 aastast ja sellest on kujunenud üks oodatumaid sündmusi jõuluaegses Tallinnas.

Seoses epidemioloogilise olukorraga ning valitsuse ja terviseameti soovitustega palub PiparkoogiMaania külastajatel liikuda hajutatult, kanda maski ning desinfitseerida käsi. Peamine nõue on jääda haigena koju. Võimalusel külastage näitust tööpäevadel, mil on vähem külastajaid. Näitusel on  kasutusele võetud täiendavad tervisemeetmed ja külastus on turvaline.

Näitus on avatud:
4.12.2020 – 7.01.2021
Disaini-ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas, Pärnu mnt. 6
iga päev kell 11.00 – 18.00
24.12  ja 31.12  kell 11.00 – 15.00

Alates 15. detsembrist on võimalik külastada näitust ja osaleda töötubades virtuaalselt aadressil www.piparkoogimaania.ee

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar