Tänavuse Abakhan Creative Award võitja on Katrin Aasmaa!

Eile kuulutati EKA Design Showcase’l välja teist korda toimunud Abakhan Creative Award, mille pälvis Katrin Aasmaa. Tema stiil on alati kohalolev ja teinekord isegi irriteeriv. Stipendiumi suurus on 2000 eurot.

abakhan 1024x683 Tänavuse Abakhan Creative Award võitja on Katrin Aasmaa!

Foto: Marek Metslaid

Abakhani esindaja Kristiine Stroomi sõnul jäi Katrini looming silma töö mahukuse ja aastatepikkuse sihikidluse poolest. Lisaks Abakhan Creative Award võidule vääriks Katrin Aasmaa oma mitmete tööde eest ka Eesti integratsiooni auhinda, sest ta on oskuslikult ühendanud Eesti ja Vene popkultuuri viited tervikuks, mis pakub kandjale põneva elamuse.

Selle aastase Abakhan Creative Award nominendid on Ingrid Helena Pajo, Cärol Ott ja Katrin Aasma. Stipendium on loodud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele ja antakse välja seni tehtud projektide ja portfoolio põhjal. See on noorte eesti moedisainerite jaoks ainulaadne võimalus, kuna tegemist on ainsa säärase rahalise stipendiumiga.

Züriisse kuulusid: ehtekunstnik Tanel Veenre, tekstiilikunstnik Krista Leesi, Abakhani esindaja Kristine Stroom, moeosakonna juhataja Piret Puppart, disainer Kärt Ojavee.

Abakhan Creative Award ‘19 nominendid

Ingrid Helena Pajo (Portfoolio)

ingrid helena pajo 745x1024 Tänavuse Abakhan Creative Award võitja on Katrin Aasmaa!

Foto: Erakogu

Žürii tõstis esile Pajo väga hingestatud portfooliot, mis lähtus Rooma temaatikast ja kangaste taimedega värvimisest. Teda võib pidada kontseptuaalseks ja protsessikeskseks autoriks, kes otsib new wave esteetikas ürgseid juuri. Muljet avaldas ka portfoolio tekstiline osa.

Cärol Ott (Portfoolio)

Disainer Carol Ott  Foto Marin Sild 2 Tänavuse Abakhan Creative Award võitja on Katrin Aasmaa!

Foto: Marin Sild

Zürii sõnul on Otti portfoolio visuaalselt eklektiline, kollaažilik ja mänguline. Eraldi toodi välja uhtmaterjalide projekti Prangli saarel, kus kevadised üleujutused ja rannaniidud kandsid merelt maismaale materjale, mida disainer on oma loomingus kasutanud.

Katrin Aasmaa (Portfoolio)

Katrin Aasmaa VELTA landscape 1024x683 Tänavuse Abakhan Creative Award võitja on Katrin Aasmaa!

Foto: Erakogu

Noore disaineri looming on hoogne ja tema tihtipeale isegi brutaalset jõudu sisaldavat käekirja on huvitav lugeda. Aasma stiil on alati kohalolev ja teinekord isegi irriteeriv. Tal on oma maneer ning tema suhtumist ja kindlameelsust tasub väärtustada. Oma viimase kollektsiooniga on Aasmaa muutunud isikupärasemaks, tajuda on autori tugevat selgroogu, kes koostab valitud elementidest teadliku kollaaži.

Näitust EKA 3. korruse trepigaleriis üleval kuni 24. jaanuar.

Lisa kommentaar