Tartus esitletakse kodumaist taaskasutusmoodi

Tartu Kaubamaja keskuse uut hooaega sissejuhatav üritus Moekuulutaja on seekord fookusesse tõstnud taaskasutusmoe. Laupäeval saavad huvilised uudistada stilist Mariliis Niine poolt kokku pandud erietendust, kus eksponeeritakse kodumaiste moeloojate üllatavatest materjalidest loodud rõivaid.

Marleen Afanasjevi looming foto Marleen Muhuste 683x1024 Tartus esitletakse kodumaist taaskasutusmoodi

Marleen Afanasjeva looming. Foto: Marleen Muhuste

“Taaskasutusmood on looming, mis sünnib kasutatud materjalidele uut elu andes,” selgitab Niine. “Eestis on juba päris palju disainereid, kes oma kollektsioone sel põhimõttel loovad ning vägagi põnevat valikut saab sel laupäeval Moekuulutaja laval imetleda.”

Üritusel eksponeeritakse moekunstnike Marleen Afanasjeva, Cärol Oti, Pille Küngase, Ester Soidla ja Kairi Lentsiuse loomingut.

Afanasjeva kollektsiooni materjalid on ostetud kaltsukatest ning nende ribastamise teel loodud uued kangad ning mustrid, millest seejärel rõivad õmmeldud. Ka Oti kollektsiooni “Kõik on TROIS” rõivad on valmistatud kasutatud materjalidest, lisaks on kangaste tegemisel kasutatud vanu niidijuppe ja lilli Nurmiko laost.

Ester Soidla looming foto Laura Knipsael 682x1024 Tartus esitletakse kodumaist taaskasutusmoodi

Ester Soidla. Foto: Laura Knipsael

Pille Küngase ja Ester Soidla looming on valminud zero waste põhimõtetel ning Kairi Lentsiuse looming näitab, kuidas vanadest telkidest on võimalik teha kantavaid jakke ja mantleid.

Kairi Lentsiuse looming foto Getter Kuusmaa 682x1024 Tartus esitletakse kodumaist taaskasutusmoodi

Kairi Lentsius looming- vanast telgist jakk. Foto: Getter Kuusmaa

Moekuulutaja üritus toimub 8. ja 9. märtsil Tartu Kaubamaja keskuses. Lisaks moeetendustele on avatud pop-up kauplused, esinevad ansambel Öed ja Uku Suviste, uudistada saab ka EKA moetudengite poolt Liisi Eesmaa juhendamisel valminud näitust „Pulss”. Üritus on kõigile tasuta.

Lisa kommentaar